Digitálna etika

Digitálne technológie zásadne menia svet a spoločnosť, v ktorej žijeme. Popri ich nespornom prínose si však čoraz častejšie kladieme otázky, ktoré presahujú ich technickú stránku. Sme si vedomí, že existujúca regulácia nastavuje iba základné mantinely a nerieši všetky problémy, s ktorými sa spoločnosť musí vyrovnať. Dôležitou témou sa tak stáva dôveryhodnosť technologických nástrojov, s ktorými prichádzame do kontaktu.

Na workshope Digitálna etika sa zamyslíme nad tým, akú úlohu  by v našom svete malo zohrávať uvažovanie nad etickými otázkami digitálnych technológií. Na základe skúseností si ukážeme, ako sa dá prostredníctvom odborného etického posúdenia vyrovnať s konkrétnymi morálnymi dilemami, ktoré prináša výskum, vývoj a nasadzovanie týchto systémov. A odpovieme na otázku, v akých situáciách môže spolupráca filozofov, právnikov a inžinierov priniesť riešenia, ktoré popri technologickej excelencii dokážu citlivo reagovať aj na spoločenské a etické otázky.

Registračný formulár

Používaním stránok prevádzkovaných Slovak Compliance Circle súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info